Tarkim Uçuş Okulu

 

Son yıllarda her alanda hızla gelişen Türkiye’de üst düzeyde konfor, emniyet ve zaman tasarrufu sağlayan hava taşımacılığı da bu gelişmelerden payını fazlasıyla almaktadır. Hava taşımacılığını tercih edenlerin sayısı, hizmet kalitesiyle doğru orantılıdır. Bu nedenle Tarkim, havacılıktaki 15’i aşkın yılını “insana ve havacılığa nasıl daha iyi hizmet verebilirim?” sorusuna yanıt arayarak tecrübe etmiştir. 1994 yılında “TARKİM Uçak Bakım Onarım ve Havacılık A.Ş.” adıyla Adana’da kurulmasının ardından 2 yıl boyunca başarıyla tarımsal ilaçlama ve ilaçlama uçaklarına bakım yaptıktan sonra faaliyet alanlarını genişletmiş ve 4 ana başlık altında faaliyet gösterir hale gelmiştir. Bunlar; uçuş eğitimi, hava taksi, uçak bakım-onarım & havacılık mühendisliği ve genel havacılık & sportif havacılıktır.

1996 yılından itibaren gerekli yetkilerin alınması ile, “TARKİM Uçuş Okulu” adıyla uçuş eğitimi faaliyetlerine başlayan TARKİM, 11 yıl boyunca Adana’da eğitimlerini sürdürdü. 2007 yılında İstanbul’da bir şube açarak, Türkiye’de çok az uçuş okulunun sahip olduğu ATPL Frozen (A) lisans verme yetkisini aldı.   

Hava Taksi alanında da başarıyla hizmet veren TARKİM Havacılık; Challenger, Sovereign, Beechcraft, Hawker ve Falcon tipi uçaklar ile dünyanın birçok noktasına uçuş gerçekleştirerek, tüm seçkin müşterilerine güvenli, konforlu ve havalimanlarındaki tüm problemlerden uzak uçuş imkanı sağlamaktadır.

TARKİM, müşterilerine verdiği kaliteli hizmeti, uçak bakım-onarım & havacılık alanındaki faaliyetleri kapsamında aynı dikkat ve hassasiyetle uçaklara da vermektedir. “Tarkim Havacılık Bakım Merkezi” 1994 yılında uluslararası standartlara sahip servis ve bakım hizmeti vermek üzere kuruldu. 5.700 kg’ ın altındaki uçaklara ve kendi uçaklarına verdiği hizmet ile Türkiye’nin ve Doğu Avrupa’dan Ortadoğu’ya kadar geniş bir coğrafyanın en köklü ve en tecrübeli servis merkezi konumunda bulunmaktadır. Tarkim Uçak Bakım ve Havacılık Mühendisliği, bu özelliğiyle de yurt içindeki müşterilerinin yanı sıra yurt dışına da bakım hizmeti vermektedir.

Türkiye’nin genel havacılık ve sportif havacılık alanındaki eksiklerini gören TARKİM ülkenin birçok noktasında havacılık faaliyetleri yaparak, bu eksikliği bir nebze gidermeye çalışmaktadır. Genel havacılık alanında ihtiyaç duyulabilecek her türlü uçak alımı, operasyon ve teknik hizmetlerde uzun yıllardır edindiği tecrübesiyle daima müşterilerinin hizmetindedir.

www.tarkimair.com.trFacebook
Twitter
E-Bülten
Ziyaretçi Defteri
Anket
Web Sitemizi Beğendiniz mi ?


Sayacİstatistikler Yükleniyor ..!

  • BİZE ULAŞIN

  • Büyükdere Caddesi Hukukçular Sitesi No : 24/54 Mecidiyeköy - İSTANBUL

  • +90.212.296 85 09

  • mguveli@gmail.com

www.teknovizyon.net/
YukariCik